PORTFEL GWIAZD

mPay na ścieżce dynamicznego rozwoju w kierunku wiodącego narodowego fintechu

2024-04-24 16:12
publikacja
2024-04-24 16:12

Twórcy polskiej aplikacji finansowej mPay konsekwentnie kroczą wyznaczoną ścieżką rozwoju biznesu, stawiając kolejne kroki milowe w kierunku rozwoju superaplikacji. Spółka zrealizowała wcześniejsze zapowiedzi dotyczące m.in. wprowadzenia karty debetowej dla użytkowników, możliwości przekazów międzynarodowych, czy udostępniania mechanizmów płatniczych po API. Na tym nie koniec, ponieważ w najbliższych planach jest także m.in. wdrożenie płatności za tankowanie bez wychodzenia z samochodu, rozbudowanie płatności między użytkownikami również jako napiwki czy nowe produkty pożyczkowe do 20 000 PLN.

Materiał partnera


mPay staje się coraz bardziej popularną aplikacją obsługującą płatności w codziennym życiu Polaków. Przed kilkoma tygodniami ogłoszono, że już ponad 1,5 mln użytkowników założyło konto w mPay.

- Naszym celem jest tworzenie w pełni funkcjonalnego i wielopłaszczyznowego ekosystemu do zarządzania m-płatnościami, dzięki czemu mPay może towarzyszyć swoim użytkownikom na każdym kroku. Właśnie udostępniliśmy długo wyczekiwaną kartę debetową, która jest kluczowym uzupełnieniem tego ekosystemu. Szacujemy, że do końca 2025 roku liczba użytkowników aplikacji osiągnie 2,5 mln. Jednocześnie część naszej uwagę skupiamy na monetyzacji naszych technologii w obsłudze sektora B2B. Stale pracujemy nad poszerzeniem oferty dla biznesu, bazującej na architekturze API, dzięki czemu nasi partnerzy mogą wdrażać m.in. możliwość przyjmowania płatności za różne usługi czy tworzyć własne wallet’y płatnicze – mówi Andrzej Basiak, CEO w mPay S.A.

W ostatnich tygodniach mPay przeszedł również rebranding oraz zmienił swoje pozycjonowanie. Nowym podpisem marki zostało hasło "Zawsze z Tobą", co ma zwiastować, że aplikacja staje się cyfrowym towarzyszem w codziennym życiu każdego Polaka.

Ambitną wizję rozwoju superaplikacji mPay docenił były kapitan reprezentacji Polski – Jakub Błaszczykowski, który w lutym 2024 roku został ambasadorem marki. Głównym przekazem kampanii łączącej mPay z Jakubem Błaszczykowskim zostało hasło „Płatności Fair-Play”.

Karta debetowa mPay wchodzi do gry

To zdecydowanie krok milowy w rozwoju superaplikacji. Aktualnie dla pierwszej grupy heavy users w mPay jest wydawana Karta Płatnicza w Systemie Visa. W ciągu najbliższych tygodni, mPay udostępni wszystkim użytkownikom możliwość zamówienia karty debetowej,  dzięki której będą mogli swobodnie korzystać ze środków zgromadzonych w aplikacji poza jej środowiskiem – robiąc chociażby zakupy stacjonarnie, przez Internet czy wypłacając środki w bankomacie w Polsce i na świecie. Do wyboru będą mieli zarówno kartę fizyczną, jak i wirtualną, którą w prosty sposób będzie można połączyć z aplikacją Google Pay, a docelowo również Apple Pay. Najnowszą zmianą funkcjonalną w aplikacji są także darmowe przelewy między portmonetkami w aplikacji mPay. Użytkownicy mogą sobie nawzajem przelewać środki podając tylko numer telefonu. Funkcjonalność ta będzie rozwijana w bardziej zaawanasowane narzędzie płatnicze włącznie w napiwkami itp.

Materiał partnera

mPay szacuje, że niemal połowa planowanych przychodów prowizyjnych w 2025 roku będzie pochodzić z usług fintechowych oferowanych przez spółkę. To z kolei może przełożyć się na osiągnięcie istotnych wzrostów w liczbie i wartości przetwarzanych transakcji płatniczych w ciągu 2 kolejnych lat.

Poza szybkimi i wygodnymi płatnościami dzięki karcie debetowej mPay, aplikacja oferuje swoim użytkownikom szereg dodatkowych atrakcyjnych funkcjonalności, jak choćby płatności w segmencie transportowo-turystycznym, np. za bilety komunikacji miejskiej w ponad 130 miastach, kolejowe – krajowe i regionalne, przejazdy autostradami czy parkowanie w 90 polskich miastach. mPay może pomóc również w codziennych czynnościach finansowych takich jak opłacenie rachunków jednym kliknięciem lub doładowanie telefonu. To także platforma pożyczkowa oraz ubezpieczeniowa.

Przelewy międzynarodowe do Ukrainy

Przed kilkoma dniami mPay podpisał list intencyjny z jedną z największych instytucji finansowych w Ukrainie – Universal Bankiem. List jest kolejnym krokiem we wdrożeniu szybkich transferów pieniężnych na Ukrainę. Dzięki tej współpracy obywatele Ukrainy mieszkający lub pracujący w Polsce, jak również w innych krajach Unii Europejskiej, zyskają wygodny oraz bezpieczny dostęp do usług finansowych, w tym m.in. do transferu środków na indywidualne konto bankowe oraz możliwość wykonywania przelewów na Ukrainę.

Już wcześniej, mPay podpisał list intencyjny z innym ukraińskim bankiem - MTB Bank. Na tej mocy, po przeprowadzeniu negocjacji końcowych MTB Bank otrzyma udział na poziomie min. 9,99%, ale nie więcej niż 17% w kapitale spółki, zaś mPay dodatkowy kapitał na rozwój usług FinTech i znaczące wsparcie w zakresie ekspansji zagranicznej.

Obydwie współprace mają strategiczne znaczenie w kontekście tworzenia nowych transgranicznych produktów i usług finansowych między Polską a Ukrainą, a następnie między innymi krajami europejskimi. Są istotnym krokiem w kierunku głębszej integracji gospodarczej między Ukrainą a Unią Europejską. To także istotny krok naprzód w międzynarodowym rozwoju spółki mPay.

Materiał partnera

Strategia rozwoju mPay przez wielokanałową monetyzację posiadanego know-how

mPay realizuje strategię rozwoju super fintechu wielokanałowo. W pierwszej kolejności w oparciu o model biznesowy związany z usługami typu B2C, czyli superaplikację finansową, w której konto ma już ponad 1,5 mln użytkowników. Od zeszłego roku Spółka jest aktywna także w segmencie B2B, podpisując umowy z klientami zarówno polskimi, jak i zagranicznymi. Fintech wytworzył i wdrożył pierwsze rozwiązania płatnicze dla segmentu B2B oparte o interfejsy API, w tym m.in. API umożliwiające tworzenie własnych ekosystemów płatniczych, czy walletów w zewnętrznych aplikacjach.

mPay współpracuje m.in. z podmiotami technologicznymi oferującymi usługi do obsługi księgowej szkół, przedszkoli i żłobków, jak również innymi regulowanymi podmiotami z innych krajów, w tym m.in. amerykańską spółką US Money Express zajmującą się szybkimi przekazami środków pieniężnych z USA do Polski, czy brytyjskim Easysend - pod kątem szybkich przekazów z Wielkiej Brytanii do naszego kraju. W połowie zeszłego roku mPay podpisał umowę z Giełdą Papierów Wartościowych i GPW Private Market na mocy, której mPay będzie obsługiwał płatności oraz świadczył usługę identyfikacji i weryfikacji tożsamości użytkowników platformy PM.

Tego typu współpraca jest możliwa dzięki innowacyjnym technologiom płatniczym rozwijanym w mPay przez ostatnie miesiące, jak również dzięki posiadanym licencjom, w tym przede wszystkim statusowi Krajowej Instytucji Płatniczej, który uprawnienia do prowadzenia rachunków płatniczych dla klientów, dokonywania transakcji, przekazów pieniężnych, czy oferowania kart płatniczych, w tym kart debetowych.

Źródło:Materiał partnera
Wygodna Pożyczka, gdzie chcesz i na co chcesz!

Wygodna Pożyczka, gdzie chcesz i na co chcesz!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki